Раді бачити Вас щодня з 12.00 до 18.00 крім суботи! Навчайтеся, працюйте, відпочивайте разом з нами!

пʼятниця, 22 листопада 2013 р.

Тиждень толерантності в Лиманській бібліотеці пройшов під гаслом «Збережи в собі людину».


    Термін «толерантність» увійшов до юридичної практики у ХVІІ столітті в Англії часів Олівера Кромвеля, лідера англійської революції… Триста років по тому Генеральна конференція ЮНЕСКО чітко визначила значення цього терміну: «повага, прийняття і правильне розуміння багатого розмаїття культур нашого світу, наших форм самовираження й способів прояву людської індивідуальності». Все дуже просто, елементарно і не потребує доказів. І тим не менш…  
       ХІХ-те століття відзначилося народженням расизму – почала свою діяльність ультраправа організація Ку- клус-клан, яка сповідує білий націоналізм і сьогодні. Коричнева чума ХХ- го жахливою тінню лягла на історію людства - ідеї фашизму відроджуються і продовжуються в неофашизмі. Антисемітизм - найдавніший з усіх відомих подібних явищ  - пропагує ненависть до цілого народу. Але світ пам´ятає Бабин Яр, сотні тисяч закатованих в газових камерах Освенцима, Треблінки, Дахау. І тим не менш… 
    Крокуємо ми ХХІ-им століттям, тягнемо за собою ганебний тягар терору та репресій, до того ж, перебуваючи у хворобливому стані, що зветься ксенофобією… 
     Протягом тижня, в бібліотеці відбувалося обговорення цієї болючої теми, читачі переглянули презентацію «Пам´ятай, що ти людина» , ролики соціальної антиреклами расизму в Інтернет – мережі. А своє відношення до расизму визначили за допомогою міні – анкети «Що таке расизм? Опишіть, який він». За результатами опитування расизм, це певна субстанція невизначеної форми, чорного кольору; на смак – гірка, солона, до болю терпка. Має запах сірки, а щодо звуків – постріл, вибух. Асоціюється зі словами – злість, страх, плач, трагедія, кримінал, смерть. Викликає огиду і зневагу. І тим не менш…
     Людяність вимірюється ставленням до живої природи,  до пам´яток історії та культури, до рідної мови. Але, запорукою людяності завжди залишатиметься толерантне ставлення один одного незважаючи на колір шкіри і релігійні переконання, національність, вподобання та смаки.

Немає коментарів:

Дописати коментар

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...